Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Burza prešľapuje na mieste

Burza prešľapuje na mieste

1.8.2006 11:14

Burza prešľapuje na mieste

Pražská burza v utorok pri nízkej aktivite stagnuje. Po nedávnom raste trhu chýbajú ďalšie impulzy, ktoré by investorom pomohli rozhodnúť sa, či vybrať zisky, alebo naopak, držať pozície ďalej. Výsledky Zentivy, či Erste boli v súlade s očakávaniami. Zentiva dnes stráca -1,25% na 1140 Kč, dá sa teda povedať, že nových kupcov po výsledkoch akcia neprilákala. Pri súčasných úrovniach je akcia podľa nášho názoru férovo ocenená. Vo výsledkoch možno sledovať, že situácia na domácom trhu sa ľahko stabilizuje, čo je pozitívne. Vysokú dynamiku na zahraničných trhoch však môže v ďalších obdobiach zbrzdiť zostrujúca sa konkurencia. Spoločnosť Pliva pod novým vlastníkom, či príchod indických gigantov do regiónu preverí bez pochýb výborné vedenie českej spoločnosti. Zmeny na ďalších tituloch nepresahujú 1%. Komerční banka sa po otvorení nadychovala k rozjazdu, ale nad 3300 Kč sa nenašiel dostatok záujemcov, ktorí by sa pripojili k nákupnému veseliu. Telefonica 02 sa nedokáže prehupnúť cez 490 Kč. Jej prekonanie však bude s približujúcou sa dividendou len otázkou času. Zaujímavou správou prichádzajúcou s Poľska je predaj balíku akcií PKN v hodnote 153 mil. PZL. Domácich investorov by iste potešilo, keby časť týchto prostriedkov pristála na domácom trhu v podobe nákupov českej dcéry Unipetrolu. Český holding zaostáva za výkonnosťou väčšiny akcií v poslednom období. Výsledky za prvý polrok 2006 by naviac mali priniesť dobré čísla. ČEZ zostáva pod métou 820 Kč, keď väčšina pozitívnych správ je krátkodobo v cene akcií zrejme započítaná. Objem na ČEZe je zatiaľ najvyšší, dosahuje však iba 340 mil. Kč.

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,4013124,06569
USD1,119411,05420
GBP0,880870,82955
CHF1,017110,95785
PLN4,380554,12536

Kompletné informácie tu