Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Vyššia hodnota jadrovej inflácie v USA schladila optimizmus pred openom

Vyššia hodnota jadrovej inflácie v USA schladila optimizmus pred openom

19.7.2006 15:19

Vyššia hodnota jadrovej inflácie v USA schladila optimizmus pred openom

Futures na americké akciové indexy vymazali pred openom svoje zisky po správe, že jadrová inflácia za jún stúpla o 0,3%, pričom trh očakával rast iba o 0,2%. Po komentári Fedu na poslednom zasadaní, že ďalšie možné zvýšenie sadzieb sa bude odvíjať od dát prichádzajúcich z ekonomiky, tak táto hodnota inflácia pôsobí negatívne. Pokles trhu v úvode seansy bude pravdepodobne obmedzený, keď investori budú vyčkávať na prejav šéfa Fedu pred kongresom. Včerajším reportom neuspokojila internetová spoločnosť Yahoo! (YHOO), na čo reagovala rada analytikov znížením doporučenia a akcia výrazne oslabuje. Naopak banky JPMorgan (JPM) a Bank of America (BAC) posilňujú po lepších kvartálnych výsledkoch. Dnes po uzavretí trhu bude reportovať výsledky niekoľko významných firiem z technologického sektoru a to Apple Computer, Motorola a Intel.

Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., ČESKÝ TELECOM, a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,5625524,21845
USD1,107351,04283
GBP0,869950,81926
CHF0,978790,92176
PLN4,455134,19560

Kompletné informácie tu