Pražská burza mírně v plusu
Pražská burza zahájila nový týden mírným přírůstkem a index PX nakonec posílil o 0,11% na 981 bodů. Akcie telekomunikačního operátora O2 pátým růstem v řadě překonaly metu 230 Kč se ziskem 1,27%. Dařilo se i rakouským finančním titulům, když VIG si připsal +1,03% na 1 080 Kč a Erste Bank +0,27% a uzavřela nad hranicí 590 Kč. Naopak nejslabším titulem dne se stala Komerční banka, která odepsala -1,36% na 4 700 Kč. Nerostly ani akcie Čezu (605 Kč -0,17%), přestože cena el. energie v SRN vyskočila téměř o 2%. Společnost CME posílila o mírných 0,17% nad 58 Kč, což byl již devátý růst v řadě. Stalo se tak po zvýšeném doporučení od České spořitelny na držet z předchozího redukovat.
Josef Dudek, Fio banka, a.s.
Najnovšie:
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %


