Pražská burza mírně oslabila
Přestože se index pražské burzy po většinu seance pohyboval v kladném teritoriu, nakonec díky slabšímu závěru uzavřel se ztrátou -0,15% na 974 bodech. Komerční banka tento týden koriguje zisky, které získala po výsledcích v minulém týdnu a dnes oslabila o -1,46% na 4 868 Kč. Největší ztrátu zaznamenaly akcie CME a to -3% pod úroveň 52 Kč. Před zítřejším výsledkovým reportem mírně ustoupil z dosažených pozic Čez (612 Kč -0,63%). Naopak v kladném teritoriu se držely rakouské finanční emise, když Erste Bank posílila o 0,44% na 550 Kč a Vig přidal 0,94% na 1 075 Kč. Dařilo se i menším titulům, konkrétně Fortuna se zvedla o 0,61% na 124 Kč a Pegas o 0,95% na 637 Kč. V aktivitě byla na prvním místě opět Komerční banka následována Čezem.
Josef Dudek, Fio banka, a.s.
Najnovšie:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)


