Pražská burza uzavřela po svátku ve ztrátě, banky v suterénu
Index pražské burzy dnes oslabil o 0,8% a výrazně tak zaostal za okolními trhy. Prodejci byli aktivní především u bankovních titulů – rakouská Erste končila slabší o 2,8% na 530 Kč při patrné nervozitě investorů před zítřejšími výsledky, překvapivě pod tlakem prodejců byla i Komerční banka, která při ztrátě 2,2% stěží uhájila metu 4700 Kč. Největší objem tradičně protekl u ČEZu (353 mil. Kč), který zaznamenal mírný růst o 0,2% na 605,50 Kč.
Nejvyšší zisky si dnes připsaly menší emise – akcie mediální CETV před zítřejším reportem kvartálních čísel posílily o 2,3% na 51,50 Kč, dařilo se i Fortuně, která po zvýšeném doporučení lokální instituce zpevnila o 1,8% na 118,85 Kč. Propadákem dne se staly akcie NWR, které končily na novém historickém minimu 0,45 Kč se ztrátou 18%.
Lamač David, Fio banka, a.s.
Najnovšie:
- Zámoří končí smíšeně
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b


