Polské akcie končí týden růstem
Polské akcie podobně jako většina evropských trhů v závěru jinak neúspěšného týdne aspoň částečně koriguje předchozí ztráty.
Zlepšení nálady pomohla optimistická data ze zámoří (zpřesněná čísla o růstu HDP za druhý kvartál). Index WIG20 uzavřel se ziskem 0,58% na 2 484 bodech. Za celý týden si však odepsal cca 2%. Dnes se dařilo těžební KGHM (KGH +2,6%) a bankám Pekao (PEO +2,0%) a PKO (PKO +1,9%). Jižním směrem naopak zamířily energetické společnosti Polska Grupa Energetyczna (PGE -2,1%) a Tauron (TPE -0,8%). Nedařilo se ani telekomunikačnímu Orange (OPL -1,4%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Najnovšie:
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %


