Wall Street oslabila
Wall Street oslabila
Americké indexy sa prepadli do záporného teritória, keď po zmiešanom vývoji vo väčšine polovice seansy prevládli s blížiacim sa záverom predajné pokyny. Najväčšie straty zaznamenávajú utility (-1,5%) a firmy podnikajúce v počítačovom sektore. V indexe DJIA najviac oslabuje Caterpillar a General Motors, keď obe dve neuspokojili tržbami za posledný mesiac.
Najnovšie:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38


