Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Push notifikácie

Nebaví vás pri zadávaní pokynov v internetovom bankovníctve opisovať kód z autorizačnej SMS? Prejdite na jednoduché potvrdzovanie platieb a ďalších akcií v mobilnej aplikácii. Ako to funguje? Po zadaní pokynu sa na vašom mobile objaví upozornenie "Máte transakciu k autorizácii" (tzv. push notifikácia), ktorou sa prenesiete do Smartbankingu. Do neho sa prihlásite, prekontrolujete detaily platby či pokynu a kliknutím potvrdíte.

Prečo používať push notifikácie? Je to:

  • jednoduché,
  • pohodlné,
  • rýchle,
  • bezpečné.


Ak už ste do mobilnej aplikácie prihlásení, nemusíte na push notifikáciu vyčkávať, pokyn k autorizácii sa vám zobrazí priamo tam. A rovnako jednoducho môžete v mobilnej aplikácii vybaviť aj platby kartou na internete. Nakupovanie vo vašich obľúbených e-shopoch bude zase o niečo príjemnejšie. Stačí zmena v nastavení účtu v internetovom, alebo mobilnom bankovníctve (Smartbankingu).

 

V aplikácii v pravom dolnom rohu kliknete na Viac, v sekcii Smartbanking - Nastavenia pri Autorizáciii platieb zvolíte Príkazy z Internetbankingu a vyberiete možnosť Mobilná aplikácia. Na rovnakom mieste nájdete voľbu Platby na internete (3D Secure), kde môžete nastaviť potvrdzovanie cez mobilné aplikácie obdobne ako u príkazov z Internetbankingu.

Upozornenie: Pre nastavenie push notifikácií pre pokyny zadané z IB je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.2.3. pre Android a 2.3.1 pre iOS (a novšiu). Pre nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.1.3. pre Android a 2.1.1 pre iOS (a novšiu).

Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu

 Kliknete na odkaz Nastavenia v pravom hornom rohu a na zobrazenej stránke vyberiete v ľavom menu sekciu Zabezpečenie. Pri voľbe Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu kliknete na tlačidlo zmeniť a nastavíte možnosť mobilná aplikácia.

Ako si push notifikácie nastavíte na PC

Pokiaľ vo svojom nastavení nevidíte pri autorizácii pokynov možnosť "zmeniť", pravdepodobne nepoužívate aktuálnu verziu Fio Smartbanking - pre nastavenie push notifikácií pre pokyny z IB je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.2.3. pre Android a 2.3.1 pre iOS (a novšiu). Stiahnite si ho na Google Play alebo AppStore (návod na aktiváciu je tu).

Autorizácia platieb kartou na internete

Potvrdzovanie platieb kartou na internete (3DSecure) prostredníctvom push notifikácií si nastavíte v sekcii Platobné karty, Prehľad kariet. Na Detailu karty uvidíte vpravo dole možnosti Nastavenia, zvolíte Typ autorizácie: mobilné aplikácie.

Upozornenie: Pre nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.1.3. pre Android a 2.1.1 pre iOS (a novšie).

Naše tipy:

  • Nepoužívate Smartbanking, alebo nemáte aktuálnu verziu? Stiahnite si ju v oficiálnom Google Play alebo App Store. Aktivácia trvá iba pár minút - viac tu.
  • Ešte nemáte nastavený odtlačok prsta alebo sken tváre (Face ID) pre svoj Smartbanking? Použitie biometrických prvkov pre prihlasovanie a / alebo autorizáciu pokynov si môžete povoliť v Nastavenie aplikácie (Viac »Smartbanking - Nastavenie» Použiť odtlačok prsta / odomknutie tvárou). Ak tieto možnosti doteraz nepoužívate ani pre iné aplikácie, musíte si najskôr odtlačok prsta či Face ID pridať v nastaveniach telefónu.
  • Pokiaľ sa vám páčia push notifikácie, môžete si týmto spôsobom nechať zasielať napríklad aj oznámenie o pohyboch na účte. V internetbankingu nájdete túto možnosť opäť v záložke Nastavenia, sekcia SMS a e-mailové upozornenia (voľba pridať upozornenie), v Smartbankingu pod tlačítkem Viac » Oznámenie  » + Nové upozornenie.
e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X