Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Push notifikácie

Nebaví vás pri zadávaní pokynov v internetovom bankovníctve opisovať kód z autorizačnej SMS? Prejdite na jednoduché potvrdzovanie platieb a ďalších akcií v mobilnej aplikácii - teraz ešte pohodlnejšie a rýchlejšie.

Ako to funguje?

Používanie push notifikácií je:

  • rýchle a jednoduché,
  • pohodlné a bezpečné.


1.    Zadáte pokyn v Internetbankingu (alebo platbu kartou na internete).
2.    Na mobile sa vám objaví push notifikácia "Máte transakciu/pokyny k autorizácii", ktorou sa presuniete do aplikácie.
3.    Do Smartbankingu sa prihlásite (heslom, odtlačkom prsta alebo pohľadom na telefón/Face ID), prekontrolujete detaily pokynu alebo platby a ľahko kliknutím potvrdíte. Ak ste už prihlásení, pokyn k autorizácii uvidíte a môžete hneď potvrdiť.

Naše tipy:

Nepoužívate ešte Smartbanking s push notifikáciami? Stiahnite si ho na Google Play alebo AppStore. Viac informácií nájdete tu.

Pokiaľ máte Smartbanking a chcete ušetriť čas, môžete si aktivovať prihlasovanie alebo autorizáciu odtlačkom prsta či pomocou skenovania tváre (Face ID) v Nastavenie aplikácie (Moje Fio » Nastavenia » Použiť odtlačok prsta / odomknutie tvárou). Ak túto možnosť ešte nepoužívate ani pre iné aplikácie, musíte si najskôr odtlačok prsta či sken tváre pridať v nastavení svojho telefónu.

 

Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu

Nastavenie push notifikácií pre pokyny podané z IB

Autorizácia platieb kartou na internete

Nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete

 

Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu a platieb kartou na internete (3D Secure)

Nastavenie push notifikácií pre pokyny podané z IB - PC

Pokiaľ vo svojom nastavení nevidíte pri autorizácii pokynov možnosť "zmeniť", pravdepodobne nepoužívate aktuálnu verziu Fio Smartbanking - pre nastavenie push notifikácií pre pokyny z IB je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.2.3. pre Android a 2.3.1 pre iOS (a novšiu). Stiahnite si ho na Google Play alebo AppStore (návod na aktiváciu je tu).

 

 Autorizácia platieb kartou na internete (pre každú kartu zvlášť)

Nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete - PC

Upozornenie: Pre nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.1.3. pre Android a 2.1.1 pre iOS (a novšie).

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube