Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Push notifikácie

Nebaví vás pri zadávaní pokynov v internetovom bankovníctve opisovať kód z autorizačnej SMS? Prejdite na jednoduché potvrdzovanie platieb a ďalších akcií v mobilnej aplikácii - teraz ešte pohodlnejšie a rýchlejšie.

Ako to funguje?

Používanie push notifikácií je:

  • rýchle a jednoduché,
  • pohodlné a bezpečné.


1.    Zadáte pokyn v Internetbankingu (alebo platbu kartou na internete).
2.    Na mobile sa vám objaví push notifikácia "Máte transakciu/pokyny k autorizácii", ktorou sa presuniete do aplikácie.
3.    Do Smartbankingu sa prihlásite (heslom, odtlačkom prsta alebo pohľadom na telefón/Face ID), prekontrolujete detaily pokynu alebo platby a ľahko kliknutím potvrdíte. Ak ste už prihlásení, pokyn k autorizácii uvidíte a môžete hneď potvrdiť.

Naše tipy:

Nepoužívate ešte Smartbanking s push notifikáciami? Stiahnite si ho na Google Play alebo AppStore. Viac informácií nájdete tu.

Pokiaľ máte Smartbanking a chcete ušetriť čas, môžete si aktivovať prihlasovanie alebo autorizáciu odtlačkom prsta či pomocou skenovania tváre (Face ID) v Nastavenie aplikácie (Moje Fio » Nastavenia » Použiť odtlačok prsta / odomknutie tvárou). Ak túto možnosť ešte nepoužívate ani pre iné aplikácie, musíte si najskôr odtlačok prsta či sken tváre pridať v nastavení svojho telefónu.

 

Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu

Nastavenie push notifikácií pre pokyny podané z IB

Autorizácia platieb kartou na internete

Nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete

 

Autorizácia pokynov podaných z Internetbankingu

Nastavenie push notifikácií pre pokyny podané z IB - PC

Pokiaľ vo svojom nastavení nevidíte pri autorizácii pokynov možnosť "zmeniť", pravdepodobne nepoužívate aktuálnu verziu Fio Smartbanking - pre nastavenie push notifikácií pre pokyny z IB je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.2.3. pre Android a 2.3.1 pre iOS (a novšiu). Stiahnite si ho na Google Play alebo AppStore (návod na aktiváciu je tu).

 

 Autorizácia platieb kartou na internete

Nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete - PC

Upozornenie: Pre nastavenie push notifikácií pre platby kartou na internete je potrebné mať Smartbanking minimálne s verziou 2.1.3. pre Android a 2.1.1 pre iOS (a novšie).

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X